כתובה

בגירושין – כתובה היא הוכחת אהבת עבר או שטר חוב ממשי ?

כתובה הינה שטר חוב על גביה חותם הבעל כלפי האישה בטרם טקס החופה והקידושין. למעשה, זהו שטר חוב דחוי ותלוי לעת גירושין או פטירה.

בכתובה, בשטר החוב, מתחייב הבעל לשלם לאישה את עיקר הכתובה (השטר) הקבוע בכל כתובה וכתובה, ומוגדרים כזוז. בנוסף, מתחייב הבעל, כנהוג, לתוספת כתובה – אותו סכום כסף שמתחייב הבעל להוסיף לעיקר הכתובה.

בתי הדין הרבניים מתייחסים לכתובה כשטר חוב לכל דבר ועניין ואין בהעלאת טענה מצד הבעל כי לא התכוון להתחייב בפני האישה בסכום כסף שכזה בכדי להועיל.

 למעשה, הבעל יחויב בתשלום הכתובה כאשר ברצונו להתגרש ואין בידו עילת גירושין. אולם, כאשר האישה היא היוזמת את הגירושין כאשר לא דבק אשם על הבעל, מאבדת האישה את זכותה למימוש כתובתה.

בכדי למנוע תשלום כתובה ע"י הבעל חשוב לבנות אסטרטגיה נכונה אשר תפטור אותו מתשלום כתובה. כך, למעשה, לא תמיד נכון לבעל למהר ולהגיש את תביעתו לגירושין ועדיף כי יאסוף ראיות כנגד האישה אשר יעזרו לו לשלול זכאותה לכתובה.

 מנגד, האישה אשר זכאית לכתובה יכולה לנצל את זכויותיה ולדרוש את כתובתה בנוסף למחצית מהרכוש לו זכאית מכוח חוק יחסי ממון, ובכך ליצור יתרון אסטרטגי כולל בניהול תיק הגירושין.

כלומר, אם חשבתם שכתובה הינה רק הוכחת האהבה – טעות בידכם. עכשיו שפניך לגירושין חשוב לבנות אסטרטגיה נכונה אשר תטיב עימך ותשרת את האינטרסים שלך לפטור/לתשלום כתובה.

אני דוגלת בשיקוף כל האינטרסים של הלקוח והצגת תמונת ראי כוללת, באופן המאפשר מסלול מהיר לגירושין נכונים, עם התוצאות הטובות ביותר ללקוח, בפרק הזמן הקצר ביותר, ככל הניתן.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות עם עו"ד מורן אלסאיג בני חייגו עכשיו 050-6793821

או השאירו פרטים כאן ליצירת קשר

להתייעצות ותיאום פגישה צרו קשר ואשמח לחזור אליכם בהקדם

Call Now Button
×
דילוג לתוכן